Strona główna

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszynach

Osiągnięcia uczniów / Konkursy / Sport :. 2006/2007

Czcionka: A A A

Osiągnięcia uczniów - 2006/2007

  1. Ogólnopolski Turniej - "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym"
  2. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Wł. Broniewskiego
  3. Halowy Turniej Piłki Nożnej
  4. Krzyżówka w WORDzie!
  5. WYTRWAŁOŚĆ NAGRODZONA
  6. "Promujemy czworokąty"
  7. KONKURS "TRADYCYJNA OZDOBA CHOINKOWA"
  8. Życie bez nałogów!
  9. Grafiki komputerowe uczniów kl. 6
  10. GIMNAZJUM OLSZYŃSKIE W KRAKOWIE
  11. Konkurs wiedzy religijnej o Ojcu Świętym i znajomości prawd katechizmowych
  12. Osiągnięcie sportowe uczennicy kl. III b gimn.
  13. Wyniki spr. na zakończenie klasy VI i egz. na zakończenie gimnazjum

Ogólnopolski Turniej - "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym"

      W dniu 21.04.2007 r. w Gromniku odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym” dla szkół podstawowych. Do eliminacji było zgłoszonych 38 drużyn (z powiatu tarnowskiego ziemskiego), ale na eliminację dotarło tylko 36, wśród nich była drużyna naszej szkoły podstawowej wyłoniona z eliminacji szkolnych w składzie:
  • Dariusz Buzowski - kl. V
  • Krystian Mężyk - kl. V
  • Jakub Sterkowicz - kl. V
      Drużyny startowały w dwóch konkurencjach, pierwszą z nich był test jednokrotnego wyboru z przepisów ruchu drogowego liczący 25 pytań (test trwał 40 min i był rozwiązywany oddzielnie przez każdego członka drużyny), drugą konkurencją była jazda sprawnościowa rowerem na specjalnie przygotowanym przez policjantów torze przeszkód – przejazd nie był limitowany, należało go przejechać z jak najmniejszą liczbą punktów karnych, co nie było rzeczą łatwą.
      Spośród wszystkich drużyn uczestniczących w eliminacjach (tj. 36) nasza reprezentacja szkolna zajęła bardzo dobre 10 miejsce.
      16 najlepszych drużyn otrzymało nagrody ufundowane przez sponsorów Turnieju. Nasza drużyna oprócz nagród otrzymała również pamiątkowy dyplom.

Gratulujemy wiedzy i sprawności w jeździe rowerem uczestnikom Turnieju.

Zobacz: zdjęcia

mgr Marcin Bąk
nauczyciel techniki

do góry


Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Wł. Broniewskiego

"Niektórzy lubią poezję..."
Wisława Szymborska

      Konkursy recytatorskie organizowane od lat, zdają się negować słowa poetki, gdyż okazuje się, że młodzi ludzie jednak "lubią poezję".
      Najlepszym tego przykładem będzie piątkowy sukces uczennicy naszego Gimnazjum Agnieszki Gogoli, która została finalistką rejonowego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Wł. Broniewskiego organizowanego przez Zespół Szkół Sportowych w Tarnowie-Mościcach.
      Tytuł laureata oznacza, że Agnieszka znalazła się w trójce zwycięskich osób, które będą reprezentowały region tarnowski w ogólnopolskim finale tego konkursu, który będzie miał miejsce 17 marca br. również w Tarnowie.
      Konkurs ten organizowany już po raz 29, ma swoją rangę i znaczenie międzynarodowe. Ogólnopolski finał połączony jest bowiem z przyjazdem gości z Białorusi, Litwy i Ukrainy. Uczniowie z polskich szkół podzielą się ze słuchaczami swoją interpretacją polskości i zaprezentują poezję poetów polskich.
      Sukces Agnieszki jest nielada wyróżnieniem, nie tylko dla niej samej, ale również dla naszej Szkoły.
      Agnieszce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Bożena Brzęczek

do góry


Halowy Turniej Piłki Nożnej

      W dniu 10 lutego 2007 r. na hali sportowej przy Zespole Szkół w Szerzynach odbył się halowy turniej piłki nożnej z udziałem sześciu drużyn gimnazjalnych. Drużyna naszego Gimnazjum w składzie: Bochenek Kamil, Duran Dominik, Ryndak Mateusz, Róż Michał, Bąk Bartłomiej, Jodłowski Marcin zajęła wysokie II miejsce pokonując takie drużyny jak: Gimnazjum w Szerzynach, Gimnazjum w Czermnej, Gimnazjum w Święcanach i Gimnazjum w Jabłonicy, ulegając tylko Gimnazjum w Ołpinach.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

mgr Ryszard Gębarowski
nauczyciel wychowania fizycznego

do góry


Krzyżówka w WORDzie!

      Podsumowując pracę z programem WORD 2003 uczniowie kl. 6 mieli za zadanie zaprojektować krzyżówkę - wykorzystując do tego celu tabelę - oraz ułożyć pytania do niej. Całość miała być w ciekawy sposób sformatowana.
      Uczniowie bardzo chętnie i twórczo podeszli do tego zadania. Klasa została podzielona na 7 grup kilku osobowych. Część grupy układała pytania, druga część grupy projektowała i tworzyła krzyżówkę.

Zobacz najciekawsze efekty pracy:

Marcin Bąk
nauczyciel informatyki w kl. 6

do góry


WYTRWAŁOŚĆ NAGRODZONA

      9 stycznia br. roku trzy uczennice naszego gimnazjum: Anna Łaskawska, Lidia Gębarowska i Agnieszka Gogola, wzięły udział w rejonowym etapie Konkursu Polonistycznego. Etap ten okazał się wyjątkowo trudny, ale jednej z naszych półfinalistek udało się go pokonać. Agnieszka Gogola, uczennica klasy IIIa Gimnazjum zakwalifikowała się do finału konkursu i 6 marca br. będzie walczyła w Krakowie o jak najlepsze miejsce w wojewódzkim etapie Konkursu Polonistycznego. Już sam fakt zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego jest niemałym sukcesem, gdyż wymaga od ucznia ogromnego zaangażowania, poświęcenia czasu na dodatkową naukę i co nie bez znaczenia – wyjątkowych umiejętności i zainteresowań humanistycznych.
      Agnieszka Gogola należy do nielicznego grona uczniów, którzy pasjonują się literaturą i dla których, to właśnie książka jest nośnikiem wiedzy, źródłem rozrywki i sposobem na spędzanie wolnego czasu. Niestety nie ma innej drogi na zdobycie wiedzy humanistycznej, jak tylko sięganie po książkę. Tylko ktoś oczytany może swobodnie poruszać się wśród zagadnień teoretyczno-literackich, bez których nie ma możliwości interpretowania literackich i pozaliterackich tekstów kultury. Konkursy polonistyczne sprawdzają wiedzę z zakresu literatury, sprawności językowe, dojrzałość i samodzielność sądów, a także umiejętność odnajdywania kontekstów właściwych dla opracowywanych tekstów. Wszyscy zainteresowani formą zadań konkursowych, mogą je znaleźć na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Krakowie (pod hasłem: konkursy przedmiotowe dla gimnazjum - język polski).
      Agnieszce gratulujemy niemałego sukcesu i życzymy wytrwałości i chęci do dalszej pracy oraz kolejnych sukcesów.

Bożena Brzęczek

do góry


"Promujemy czworokąty"

Kwadratowe kwadraty
Jest kwadratów dużo w świecie,
Wszyscy o tym się dowiecie,
Kwadrat w domu, kwadrat w szkole,
Kwadratowe jest przedszkole,
Do kwadratu jest potęga,
Będzie z tego długa kwadratowa wstęga

      Tak brzmiał wierszyk ułożony przez jedną z uczennic klasy V – Dominikę Dziuban – promujący kwadraty.
      Uczniowie klasy V podsumowując dział związany z czworokątami przygotowali plakaty promujące znane im czworokąty. Klasa została podzielona na 6 grup, każda osoba z grupy miała za zadanie wypromować wskazany przez nauczyciela czworokąt, a były to: kwadraty, romby, równoległoboki, trapezy prostokątne, trapezy równoramienne, prostokąty.
      Klikając w poniższy link – oglądniecie najciekawsze plakaty. Zapraszam!

Zobacz: prace

Marcin Bąk
nauczyciel matematyki w kl. 5

do góry


KONKURS "TRADYCYJNA OZDOBA CHOINKOWA"

      W tegorocznym konkursie na "Tradycyjną ozdobę choinkową" wzięli udział uczniowie z naszej szkoły. Wykonanymi przez siebie ozdobami przystroili choinkę szkolną. W konkursie uczestniczyło 70 osób - spośród wszystkich prac wybrano najciekawsze i tradycyjne, przyznając im największą ilość punktów.
W ocenianiu brali udział przedstawiciele klas, nauczyciele oraz Samorząd Uczniowski.

Zwycięzcami tegorocznego konkursu są:

1. Agnieszka Gogola - kl. II a Gimnazjum - uzyskała 210 punktów (praca nr 68)

2. Monika Starzyk, Monika Mikos - kl. VI - uzyskały 189 punktów (praca nr 41)

3. Karolina Olkiewicz, Faustyna Duran, Paulina Słota - kl. III - uzyskały 183 punkty (praca nr 17)

Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczniom, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie dziękujemy.

Samorząd Uczniowski

Zobacz: prace

do góry


Życie bez nałogów!

      W celu zwrócenia uwagi osobom dorosłym i sprzedawcom na problem sprzedaży alkoholu i papierosów nieletnim, uczniowie naszej szkoły przygotowali plakaty oraz specjalne deklaracje, które przekazali do miejscowych sklepów.

Zobacz: plakaty

mgr Bożena Mężyk

do góry


Grafiki komputerowe uczniów kl. 6

      20 listopada 2006 przeprowadziłem w kl. 6 sprawdzian umiejętności posługiwania się zaawansowanymi narzędziami dostępnymi w programie graficznym - Paint. Sprawdzian badał umiejętność tworzenia symetrycznych obiektów.
      Ponieważ klasa podzielona jest na dwie grupy, dlatego też prace do wykonania w każdej z nich były różne pod względem treści. Pierwsza z grup miała wykonać symetryczne serduszko, druga zaś – symetryczną część jadalną gruszki. Aby uczeń mógł wykonać takowy rysunek musiał wykorzystać następujące narzędzia dostępne w programie Paint: Krzywa, Zaznacz, polecenie Kopiuj, polecenie Wklej oraz polecenie Przerzuć/Obróć... (przerzuć w poziomie).
      Po wykonaniu zadanej pracy - uczeń korzystając z narzędzia Tekst - umieszczał na rysunku swoje imię i nazwisko, a następnie kopiował plik wynikowy (ze swoją pracą) do wskazanego folderu. Każda z prac została oceniona... Nawiasem mówiąc wysoko - gdyż wysoki był poziom umiejętności uczniów :)
      Najlepsze prace mogą Państwo oglądać klikając w poniższe odnośniki...

Marcin Bąk
nauczyciel informatyki w kl. 6

Zobacz: grafiki (SERDUSZKA)
Zobacz: grafiki (GRUSZKI)

Zobacz inne grafiki komputerowe stworzone przez uczniów podczas zajęć z programem Paint:

do góry


GIMNAZJUM OLSZYŃSKIE W KRAKOWIE

      27 listopada 2006 uczennica II klasy gimnazjum Anna Łaskawska odebrała w Krakowie wyróżnienie, które zdobyła w Małopolskim Konkursie Recytatorskim pod hasłem „Tym, których nie ma już wśród nas”, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.
      Konkurs miał na celu wyłonienie ciekawych głosów recytatorskich, nietypowych osobowości, utalentowanych młodych ludzi. Hasło przewodnie konkursu, pozwoliło uczniom na zaprezentowanie swojej wrażliwości i dojrzałości artystycznej. Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z trudną poezją refleksyjną, podejmującą problem przemijania, śmierci, tęsknoty, pustki jaka pozostaje po odejściu bliskiej osoby. Nie było to łatwe zadanie, dlatego też wyróżnienie, które zdobyła Ania Łaskawska, jest niemałym sukcesem i to sukcesem na skalę wojewódzką.

Bożena Brzęczek
wychowawczyni kl. II gimnazjum

do góry


Konkurs wiedzy religijnej o Ojcu Świętym i znajomości prawd katechizmowych

Jan Paweł II

Wyniki konkursu:

Gimnazjum: 1. Klaudia Zając III b
2. Agnieszka Gogola III a
3. Justyna Bochenek III b

Szkoła Podstawowa 1. Monika Wszołek kl. VI
Kl. IV-VI: 2. Katarzyna Załęska kl. VI
3. Kamil Mikos kl. VI
4. Katarzyna Rąpała kl. V
5. Katarzyna Gogola kl. IV

Szkoła Podstawowa 1. Karolina Olkiewicz
Kl. III: 2. Klaudia Niziołek
3. Iwona Rąpała
4. Jakub Rąpała
5. Łukasz Wszołek

Katechizm

Gratulujemy wiedzy laureatom konkursu!

do góry


Osiągnięcie sportowe uczennicy kl. III b gimn.

6 października 2006 r. odbyły się w Krakowie Wojewódzkie Zawody w Biegach Przełajowych. Uczennica Ewelina Jodłowska, uczestnicząca w tych zawodach zajęła bardzo dobre 10 miejsce! To bardzo duże osiągnięcie. Zdobyte trofeum Eweliny - złoty medal - możecie oglądać poniżej na zdjęciu.

mgr Bożena Mężyk

Ewelina Jodłowska

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

winner

złoty medal

do góry


Wyniki spr. na zakończenie klasy VI i egz. na zakończenie gimnazjum

-- Wyniki sprawdzianu na zakończenie klasy VI --


sprawdzian 2006

Sprawdzian na zakończenie klasy VI w dniu 4 kwietnia 2006 roku pisało w naszej szkole 22 uczniów. Średni wynik naszej szkoły wynosi 28,41 pkt. na 40 możliwych czyli 71 %. Jest to najwyższy wynik w naszej gminie i jest o 1,07 pkt wyższy od średniego wyniku gminy, o prawie 3 pkt. wyższy niż średni wynik w powiecie tarnowskim i o 2 pkt wyższy niż średni wynik województwa małopolskiego.

-- Wyniki egzaminu na zakończenie gimnazjum --


Część humanistyczna - 26 kwietnia 2006 r.

Temat przewodni zestawu zadań egzaminu gimnazjalnego w części humanistycznej brzmiał – I śmiech niekiedy może być nauką. Test rozpoczynało 20 zadań wielokrotnego wyboru (WW) punktowanych w skali 0 – 1. Po nich następowały zadania otwarte: 4 zadania krótkiej odpowiedzi (KO), oraz 2 zadania rozszerzonej odpowiedzi (RO). Za rozwiązanie wszystkich zadań uczeń mógł otrzymać maksymalnie 50 punktów.

W egzaminie brało udział 28 uczniów klasy IIIa i 21 uczniów klasy IIIb. Zadania sprawdzały umiejętności uczniów w obszarze dwóch standardów wymagań egzaminacyjnych (I – czytanie i odbiór tekstów kultury, II – tworzenie własnego tekstu). Statystyczny uczeń klasy IIIa otrzymał średnio 29,69 punktów, co stanowi 59,3% możliwych do uzyskania punktów, w klasie IIIb – 31,90 punktów, co stanowi 63,8% możliwych do uzyskania punktów. Łącznie szkoła osiągnęła średni wynik – 30,68 punktów co plasuje ją w 5 staninie (poziom średni). Dla porównania średni wynik w gminie wyniósł 31 punktów; w powiecie 30,86; w województwie 32,61.

Część matematyczno-przyrodnicza - 27 kwietnia 2006 r.

Średni wynik uzyskany przez uczniów naszej szkoły w części matematyczno - przyrodniczej - 26,38 punktu daje 7 pozycję w 9 stopniowej skali staninowej i wynik wysoki.
Dla porównania średni wynik w gminie to 26,11; w powiecie 23,00; w województwie 24,72.
Porównanie średniego wyniku szkoły ze średnimi wynikami w gminie, powiecie i województwie przedstawia poniższy diagram.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!!!

do góry



© 2006-2023 / Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Olszynach / Wszelkie prawa zastrzeżone / created by admin_mk